Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/11223
Title: Застосування методу атомно-абсорбційної спектрометрії для контролю якості діючих речовин
Other Titles: Application of the method of atomic absorption spectrometry for quality control of the active pharmaceutical ingredientes
Authors: Дерябкін, Борис Геннадійович
Салій, О. О.
Кізь, Алла Леонідівна
Keywords: атомно-абсорбційна спектрометрія
метали
діючі речовини
контроль якості
Issue Date: Sep-2010
Publisher: НФаУ
Citation: Дерябкін Б. Г. Застосування методу атомно-абсорбційної спектрометрії для контролю якості діючих речовин / Б. Г. Дерябкін, О. О. Салій, А. Л. Кізь // Фармація України. Погляд у майбутнє : матеріали VІІ Нац. з’їзду фармацевтів України (Харків, 15–17 верес. 2010 р.). – Харків : НФаУ, 2010, – Т. 1. – С.149.
Abstract: На сьогодні більшість діючих речовин (субстанцій), що використовуються для виробництва лікарських засобів в Україні, надходять з-за кордону. Так як за якість лікарського засобу несе відповідальність підприємство-виробник, то контроль субстанцій здійснюється за всіма показниками якості, що вимагає сучасного оснащення лабораторій приладами для повного аналізу. В даній роботі було узагальнено досвід авторів щодо розробки методик визначення металів у фармацевтичних субстанціях та допоміжних речовинах методом атомноабсорбційної спектрометрії (ААС) на приладі “AАnalyst 800” фірми «Perkin Elmer», США. Як об’єкти досліджень використано діючи та допоміжні речовини, які отримані промисловим синтезом і мають залишкові кількості окремих металів. Встановлено, що всі діючи та допоміжні речовини, що підлягали контролю за даними показниками, відповідають вимогам монографій та специфікаціям фірм-виробників. На наступному етапі досліджень заплановано розробку методик по визначенню металів Ag, Cr, Co, Ca, Mg, та інш., що потребує наявність додаткових ламп для приладу “AАnalyst 800”.
URI: https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/11223
Faculty: Факультет хімічних та біофармацевтичних технологій
Department: Кафедра промислової фармації
Appears in Collections:Кафедра промислової фармації (ПФ)
Матеріали наукових конференцій та семінарівItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.