Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/946
Название: Експериментальне дослідження з визначення погонного зусилля різання повсті, ножем з односторонньою заточкою
Авторы: Макатьора, Д. А.
Ключевые слова: погонне зусилля
сумарна величина втрат
втрати на тертя матеріалу
валики
кромка леза ножа
погонное усилие
суммарная величина потерь
потери на трение материала
валики
кромка лезвия ножа
linear force
the total value of losses
the loss of material friction
rollers
knife blade edge
Дата публикации: 2014
Библиографическое описание: Макатьора Д. А. Експериментальне дослідження з визначення погонного зусилля різання повсті, ножем з односторонньою заточкою [Текст] / Д. А. Макатьора // Вісник Київського національного університету технологій та дизайну. - 2014. - № 2 (76). - C. 113-123.
metadata.local.source: Вісник Київського національного університету технологій та дизайну
Краткий осмотр (реферат): Розробка більш простого і ефективного методу аналізу впливу величини зазору між валиками і величини відстані від вертикальної осі обертання валиків до кромки леза ножа на погонне зусилля різання повсті, шляхом використання рівнянь регресії. Дослідження проведені на прикладі експериментальної установки машини для повздовжнього різання при використанні ножа з односторонньою заточкою. При проведенні математичного експерименту був використаний рототабельний план другого порядку, що дозволяє найбільш ефективно вирішити поставлене завдання оцінки впливу досліджуваних факторів на погонне зусилля різання. Одержані рівняння регресії визначення сумарної величини втрат на процес повздовжнього різання (на транспортування та розрізання матеріалу) та величини втрат на тертя матеріалу (транспортування). Рівняння регресії дозволяють визначити одну із фізико-механічних характеристик повсті, а саме погоне зусилля різання, та враховувати його значення при проектуванні приводу в машинах для повздовжнього різання матеріалу. Наукове обґрунтування вибору геометричної форми ножа дозволяє зробити висновки, що при проектування машин для двоїння та вирівнювання деталей низу взуття по товщині доцільно обирати лезо ножа з односторонньою заточкою, що дозволить знизити енергетичні витрати на процес.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): http://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/946
Располагается в коллекциях:Наукові публікації (статті)
Вісник КНУТД
Кафедра прикладної механіки та машин (ПММ)

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
V76_P113-123.pdf310,3 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.