Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/812
Название: Особливості формування балансу доходів та видатків у вищих навчальних закладах
Авторы: Матюх, С. А.
Ключевые слова: економічна ефективність
діяльності ВНЗ
доходи ВНЗ
витрати ВНЗ
вартість навчання студентів
экономическая эффективность
деятельность вузов
доходы вуза
расходы вузов
стоимость обучения студентов
economic effectiveness of the university
income of the university
university expenses
tuition fee
Дата публикации: 2015
Библиографическое описание: Матюх С. А. Особливості формування балансу доходів та видатків у вищих навчальних закладах [Текст] / С. А. Матюх // Вісник Київського національного університету технологій та дизайну : матеріали V міжнар. наук.-практ. конф. "Ефективність організаційно-економічного механізму інноваційного розвитку вищої освіти України", 2 жовтня 2015 р. - 2015. - Спец. вип. : Серія "Економічні науки". - C. 36-47.
metadata.local.source: Вісник Київського національного університету технологій та дизайну
Краткий осмотр (реферат): Метою даної статті є визначення основних складових балансу доходів та видатків у вищих навчальних закладах за умов сучасних євроінтеграційних процесів. Досягнення поставленої мети вимагало вирішення наступних завдань: дослідити особливості формування складових балансу доходів та видатків у вищих навчальних закладах; виявити тенденції розвитку складових балансу доходів та видатків у зарубіжних вищих навчальних закладах; сформувати методи визначення вартості ціни за навчання у вищих навчальних закладах. У процесі написання статті використовувались такі загальнонаукові методи: теоретичного узагальнення, системного підходу та конкретизації – при визначенні економічної ефективності та показників для її оцінки, а також сутності, мети і завдань формування доходів та витрат ВНЗ; аналізу – для оцінки існуючих підходів до визначення ефективності діяльності державного вищого навчального закладу та забезпечення виконання методик визначення вартості навчання; синтезу – при формуванні комплексу принципів та системи методів управлінського обліку. У даній статті запропонована методика розрахунку у вигляді балансу, що відображає в одній частині надходження коштів, в іншій - напрямки їх витрачання. У заключній частині методики запропоновано ранжувати витрати за їх значимістю і напряму використання на три групи: життєво необхідні витрати, актуальні витрати й бажані витрати. До життєво необхідним віднесені витрати, без яких ВНЗ не зможе продовжувати свою діяльність; до групи актуальних - витрати, без яких неможливо утримувати необхідний рівень конкурентоспроможності ВНЗ; до бажаних - витрати, які здатні підняти ВНЗ на рівень престижного з розвиненою системою наукових досліджень. Новизною є те, що у процесі здійснення реформи освіти у вищій школі слід, на нашу думку, виділити ВНЗ, які держава вважає життєво важливими і готова фінансувати в рамках першої групи. Друга і третя група витрат повинні забезпечуватися, в основному, з недержавних джерел, тобто за рахунок комерційної діяльності ВНЗ.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): http://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/812
Располагается в коллекциях:Наукові публікації (статті)
Вісник КНУТД

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
V90sp_P036-047.pdf298 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.