Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/24985
Назва: Комп'ютерна симуляція маніпулятора
Інші назви: Computer simulation of the manipulator
Автори: Дворжак, В. М.
Ключові слова: маніпулятор
промисловий робот
комп'ютерне моделювання
Дата публікації: тра-2023
Видавництво: Національний університет "Чернігівська політехніка"
Бібліографічний опис: Дворжак В. М. Комп'ютерна симуляція маніпулятора / В. М. Дворжак // Комплексне забезпечення якості технологічних процесів та систем (КЗЯТПС – 2023) : матеріали тез доповідей XІІІ Міжнародної науково-практичної конференції, м. Чернігів, 25-26 травня 2023 року. – У 2 т. – Т. 1. – Чернігів : НУ "Чернігівська політехніка", 2023. – С. 302-303.
Короткий огляд (реферат): Розроблено 3D-модель маніпулятора, керованого за допомогою мікропроцесорних контролерів, у програмі Mathcad. Ланки маніпулятора представлені у вигляді вільних векторів, а його характерні точки (центри кінематичних пар ланок) – у вигляді радіус векторів обраної системи координат. За отриманими математичними моделями маніпулятора побудовано комп’ютерну модель в Mathcad, завдяки якій досліджені різні аспекти його роботи та поведінки, зокрема і кінематичні обмеження маніпулятора, які передбачають перевірку можливості досягнення певної точки в просторі, визначення максимальних та мінімальних значень кутів повороту ланок. Отримано графіки візуалізації в Mathcad маніпулятора, на яких позначено зони простору, де маніпулятор може здійснювати потрібні рухи і дії та декотрі варіанти траєкторій характерних точок рухомих ланок маніпулятора залежно від кутів встановлення ведучих ланок, величини їхнього ходу та швидкості досягнення крайнього положення. Розрахунок зони обслуговування дозволяє забезпечити максимальну ефективність маніпулятора в заданому обсязі робіт, попередньо виявити можливі проблеми з обмеженнями руху та вжити необхідні заходи для їх вирішення.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/24985
Faculty: Факультет мехатроніки та комп'ютерних технологій
Department: Кафедра механічної інженерії
Розташовується у зібраннях:Матеріали наукових конференцій та семінарів
Кафедра механічної інженерії (МІ)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Тези-01-Дворжак-2023.pdf631,01 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.